Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi Başvurusu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Görevlisi vize yenileme eğitimi düzenleyecek. Vize yenileme eğitimleri üçerli gruplar halinde Ankara’da gerçekleştirilecek. Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, Çevre Yeterlilik Hizmetleri Daire Başkanlığı ve TÜÇEV ile birlikte 2-3-4 Aralık7-8-9 Aralık ve 28-29-30 Aralık 2015 tarihlerinde 3 grup olmak üzere RİXOS HOTEL/ANKARA’da  “Çevre Görevlisi Vize Eğitimi”düzenlenecektir.

Bu eğitime yalnızca 2010 yılında belge alan ve 31 Ocak 2016 tarihine kadar “Çevre Görevlisi Belge” süresi sona erecek olan çevre görevlilerini kapsamaktadır. 

Çevre Görevlisi Belgesini, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında çalışarak alan kişilerin, Şubat 2016 tarihi itibari ile Bakanlık merkez ve taşra teşkilatının çevre ile ilgili birimlerinde hali hazırda aktif olarak çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda, yapılacak Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimine katılmalarına gerek bulunmuyor.
Ancak Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yaparak Çevre Görevlisi Belgesini alan ve kurum değiştirerek ya da emekli olarak görevinden ayrılan kişilerin de söz konusu eğitime katılmaları gerekiyor.
Eğitim konaklamasızdır. Konaklama katılımcıya aittir.
Katılımcı bu üç gruptan kendisine uygun olan tarihi belirleyerek o tarihteki eğitime katılabilir ancak gruplar kontenjanla sınırlıdır dolması halinde diğer iki gruba kayıt yaptırmanız gerekecektir.

NOT: Bu eğitim programına yeni Çevre Görevlisi Belgesi almak isteyenler kesinlikle katılmayacaktır. Çevre görevlisi belgesini diğer tarihlerde alan çevre görevlileri Ocak ve Şubat aylarında düzenlenecek eğitimlere katılabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir